Кравець

На основі ліцензії Міністерства освіти і науки України КМНВК № 2 має право здійснювати професійно-технічне навчання, перепідготовку і підвищення кваліфікації за професією «Кравець» (код професії за державним класифікатором України – 7433) з ліцензованим обсягом 60 осіб.

На базі КМНВК № 2 проводиться навчання учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл, які обрали технологічний профіль, за професією «кравець». За час навчання учні опановують дві суміжні професії швейної промисловості швачки та кравця. Після завершення навчання випускники 11 класів отримують свідоцтво про присвоєння кваліфікації (робітничої спеціальності) «Кравець другого розряду».

 

 


За професією кравець учні повинні вміти: регулювати натяг ниток та частоту строчки. Учні повинні навчитися виконувати на машинах або вручну операції з підготовки до пошиття виробів з різних матеріалів, виконувати строчки ручних, машинних стібків; виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухів, чохлів, штор, мішків; з’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації; дублювати дрібні деталі; ремонтувати на швейних машинах або вручну вироби, виконувати штопання; пришивати фурнітуру вручну або на спецмашинах; чистити  готовий виріб; упаковувати готовий виріб; заправляти швейні машини.

Повинні знати: асортимент одягу; технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; термінологію ручних, машинних та волого-теплових робіт; відомості про текстильні волокна; призначення швейних машин, прасок; заправку швейних машин та догляд за ними; знати режими ВТО; виробничі (експлуатаційні) інструкції.

Професійно-практична підготовка здійснюється у навчальних майстернях та безпосередньо на робочих місцях підприємств. Майстерня оснащена швейними машинками різного призначення: прямострочкові промислові, побутові, зшивально-обметувальні, плоскозшивальні (трикотажні), машини напівавтоматичної дії (для пришивання ґудзиків, прорубування петель). Є праски, комп’ютер, роздатковий матеріал, журнали мод «Бурда».

Літня виробнича практика здійснюється на робочих місцях підприємств міста. Учні вчаться працювати на учнівському потоці та з’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, пришивати фурнітуру вручну або на спецмашинах, чистити  готовий виріб, упаковувати готовий виріб.

Випускники КМНВК № 2 можуть продовжити навчання в Кременчуцькому професійному ліцеї ім. А.С.Макаренка.

 
Вхід
Помітили помилку?

Помітили помилку, або неробоче посилання?

Виділіть текст з помилкою і натисніть клавіші Shift + Enter, відправте нам повідомлення. Ми виправимо помилку якнайшвидше.

Разом з нами
На даний момент 14 гостей на сайті